Az OmegaCAD ELEKTRO tervezőrendszer felhasználói kézikönyve

Felhasználói segédlet

Tervtípusok az OmegaCAD ELEKTRO tervezőrendszerben


Elrendezési (diszpozíciós) tervek

Segítségével, a megtervezett áramköri alkatrészeket egy az adatbázisból kiválasztott szekrényben helyezhetjük el. Első fontos lépés azonban, hogy míg eddigi terveink M1:1 méretarányúak voltak, ezt a tervtípust robosztus szekrényei miatt más méretaránnyal kell figyelembe vennünk. Ennek átállításához használjuk a Réteg beállítások [R] funkciót. A példa esetében ez a méret M 1:10-hez, vagy M 1:15-höz. Első lépésként azt a szerelési helyet kell kiválasztanunk, amelynek készülékeit szeretnénk elhelyezni. Az adatbázisból a logikai tervben használt minden készüléknek van egy szerelési képe, amelyet itt az elrendezési tervben alkalmazhatunk is.

A mintapéldában az +R1 Szekunder szekrény elrendezési tervét mutatjuk meg, melyet a Szereléshely kijelölése... funkcióval jelölünk ki. Ebben a szekrényben található a legtöbb készülék, valamint a többi szerelési hely eme terv analógiája alapján megszerkeszthető. A megjelenő elrendezés tervezés szerszámost használva a diszpozíciós tervek könnyedén elkészíthetők.

---> ---> ---> ---> ---> ---> ---> --->

Balról jobbra haladva a szerszámosban a következő funkciók találhatók:


Szereléshely kijelölése...

A funkcióval azt a szerelés helyet jelöljük, amelyről a tervet készítjük.

Készülék elhelyezése a tervezett listáról

A funkciót választva azokat az aktuális készülékeket helyezhetjük el a kiválasztott szekrénybe, melyeket már előzetesen a logikai tervekben az áramkörökbe beterveztünk.

Készülék elhelyezése egyedi listáról

A funkció segítségével olyan alkatrészeket helyezhetünk el, melyek nem szerepelnek az áramutas logikai tervben megrajzolt adott szerelési helyen belül.

Készülék táblázat elhelyezése

A funkció segítségével a szekrénybe tervezett készülékekről készíthetünk táblázatot, mely tartalmazza a típus és névleges adatokat.

Sorkapocs táblázat elhelyezése

A funkció segítségével a szekrénybe tervezett sorkapocs típusokról készíthetünk táblázatot.

Sorkapocs léc tervezés

A funkcióval a tervekben használt sorkapocsléceket helyezhetjük el és széles keretek között változtathatjuk tulajdonságait, főleg a léc kinézetével kapcsolatban.

Elrendezési szimból elhelyezése

A szerszámmal különböző szekrény tartozékokat, jeleket helyezhetünk el a terven.

Szekrény szimból elhelyezése

Az utolsó ikonnal pedig külön szekrényt építhetünk be, melyet a rendszer az adatbázisból vesz, mely adatbázis szintén bővíthető, módosítható.


A példa esetében a Készülék elhelyezése a tervezett listáról funkciót választva a következő ablak tárul elénk, ahol a gombot használva helyezzünk el kiválasztva egy megfelelő méretű és típusú szekrényt, majd rakjuk bele az áramutas tervekben megrajzolt készülékeket.

A készülékek elhelyezése után a már ismertetett funkció segítségével helyezzük el a sorkapocslécet is, melyet szintén a rendszer automatikusan hoz létre a logikai tervekben használt sorkapcsok alapján az adatbázis segítségével. Ha leraktuk a berendezéseket magyarázat képen lehetőség van a rajzok mellé mind készüléktáblázat, mind sorkapocstáblázat készítésére. A kész +R1-es szerelési hely elrendezési rajza természetesen megtalálható a Mellékletben is.


Lásd:

Elrendezési (diszpozíciós) tervek készítése

Tartalom:

Általános tudnivalók

Az OmegaCAD ELEKTRO tervezőrendszer testreszabása

Tervtípusok az OmegaCAD ELEKTRO tervezőrendszerben

Az OmegaCAD ELEKTRO tervezőrendszer automatikus működését biztosító adatbázis

Az első terv elkészítése


Lásd még:

Az OmegaCAD ELEKTRO kézikönyve


Korlátozások/megjegyzések:

Kapcsolat/E-mail Omega-Soft Kft.
1992-2022
Minden jog fenntartva. ©
OmegaSoft WEB Site