Az OmegaCAD ELEKTRO tervezőrendszer felhasználói kézikönyve

Felhasználói segédlet

Általános tudnivalók


Általános tudnivalók

Az OmegaCAD ELEKTRO igen komplex erősáramú elektrotechnikai tervezőrendszer. Alállomások komplett dokumentációinak előállítására, illetve meglévő tervek digitalizálására szolgál. Mind tervezői, mind szerelési, mind üzemviteli szempontból könnyű átláthatóságot biztosít a tervek között. Jelölésrendszere kielégíti az IEC 750 és DIN 40719 szabvány előírásait is. Könnyen kezelhető menürendszere, üzenetei, hibajelzései hatékony segítséget nyújtanak a tervezés minden fázisához. A tervezés idejét jelentősen lerövidíti az automatikus tervkiértékelés melynek segítségével egyes algoritmizálható feladatokat önállóan végez el. Ilyen például a sorkapocs sorszámozása, kábel és kábelér kiosztása, áramúttervből szerelési terv előállítása, táblázatok készítése. Üzemviteli szempontból jelentős segítséget adnak a számos keresési funkciók, mint például a készülékrészek, kábelerek, sorozatkapcsok keresése. Lásd: Az OmegaCAD felépítése

A rendszer külső megjelenése

Vizuális felépítése hasonló a CAD rendszerekhez. A képernyő legnagyobb részét természetesen a grafikus szerkesztési terület foglalja el, felette találhatók a főmenük és a belőlük nyíló almenük sokasága. A felület alsó részén az úgynevezett üzenet kommunikációs ablakot láthatjuk, ahol a kurzor aktuális pozícióját, vagy az éppen használatos funkció nevét követhetjük nyomon. Lásd: Az OmegaCAD felhasználói interfésze

A felhasználói felület

A grafikus szerkesztési területet állítható nagyságú raszterháló fedi le, melyet pont elkapásánál akár ki is kapcsolhatunk. De ha készüléket, vagy körvezetéket helyezünk el a rajzterületre, a rácspontok automatikusan visszaállnak. A tervlapon történő mozgást mind az egér, mind pedig a gyorsbillentyűk segítségével elvégezhetjük, melyről a Megjelenítés menüsorban is információt kaphatunk. A felület nagyon sokrétűen testre szabható, amelyről a Beállítások menüben található Beállítások... és a Szerszámosláda... funkcióban meg is találhatunk.

Tervlapon történő mozgás, koordinálás

A rajzokon belüli mozgás a CAD rendszerekben már ismert módon történik.

  • Az egér görgőjét nyomva tartva mozoghatunk a tervlapon belül.
  • Az egér görgőjének segítségével pedig a zoomolás funkcióját hajthatjuk végre. A közelítés, távolodás funkciót a SHIFT billentyű és az egér jobb gombjának együttes lenyomásával is elérhetjük, valamint az F6 és F7 funkcióbillentyűk segítségével is.
  • A tervlap teljes képernyőre való pozicionálását az F10 billentyűvel végezhetjük el, amely jelentősen segíti a terv könnyebb átláthatóságát.
  • Az F8-al pedig az újrarajzolást csinálhatunk, amelyre a rajzon belüli változtatások alkalmával lehet szükségünk az előzőleg ottmaradt szerkesztési piszok eltüntetése végett.
  • A tervlapokon belül még számos koordináló funkciót elvégezhetünk, amelyeket a Megjelenés menüponton belül hívhatunk elő.

    A szerkesztés közbeni pontos és kényelmes pont koordináta megadást a Pont bevitelt segítő funkciók támogatják, mint a Pont elkapás, az Új pont távolság megadásával, a Pont megadás billentyűzetről, és az 'Orto' pont megadás módok.

    Az OmegaCAD ELEKTRO rendszer felépítése

    Az OmegaCAD ELEKTRO tervezőrendszer moduláris felépítésű. Moduljai követik a nagybonyolultságú elektrotechnikai tervdokumentációk rendszerét, és a számítógéppel támogatott tervezés munkafolyamatait. Moduljai három fő csoportba sorolhatók:

  • Tervdokumentációk kezelése és a számítógépes munkahely működtetése.
  • A tervlapok kezelése tervtípusonként.
  • Az adatbázisok kezelése.
  • Az OmegaCAD ELEKTRO tervezőrendszer moduljait lásd az: Az OmegaCAD ELEKTRO rendszere kézikönyvben.


    Tartalom:

    Általános tudnivalók

    Az OmegaCAD ELEKTRO tervezőrendszer testreszabása

    Tervtípusok az OmegaCAD ELEKTRO tervezőrendszerben

    Az OmegaCAD ELEKTRO tervezőrendszer automatikus működését biztosító adatbázis

    Komplett készülék létrehozása

    Keret létrehozása

    Áramutas szimbólum létrehozása

    Készülék típus létrehozása

    -Dupla- sorkapocs készítése

    Az első terv elkészítése

    Optikai hálózatok tervezése

    Rekonstrukciós folyamatok dokumentálása


    Lásd még:

    Az OmegaCAD ELEKTRO kézikönyve


    Korlátozások/megjegyzések:

    Kapcsolat/E-mail Omega-Soft Kft.
    1992-2022
    Minden jog fenntartva. ©
    OmegaSoft WEB Site